НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК

"ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН"

shop-ad

печера Джуринська (Нагірянська, Поросячка)

2012 10 14 1

Природний вхід до печери.

На території НПП ДК розташована одна з найкрасивіших, найбагатших за кристалічним убранством гіпсових печер Поділля - печера Джуринська (Нагірянська, Поросячка). Через важкодоступність вона донедавна залишалась найкраще збереженою. Проте останнім часом почалось масове відвідування цього підземелля. Розкидані довкола вхідної лійки уламки кристалічних утворень свідчать, що не всі відвідувачі знайомі з найелементарнішими правилами спелеотуризму. За період з часу відкриття печери повністю знищені кристали ближнього району. Вхід до віддаленого району постійно закладався каменями і замазувався глиною, завдяки чому він збережений краще. Але інформація про розміщення прихованого лазу поширювалась все більше.

2012 10 14 2

Знищені кристали з печери, загублені біля входу.


Щоб запобігти подальшому знищенню печери, адміністрацією НПП ДК за рекомендацією відділу науки було прийнято рішення про встановлення металевої решітки на вхідний лаз. Закриття печери підтримали УСА (Українська спелеологічна Асоціація) та ЗУРСГС (Західноукраїнська регіональна спілка горизонтальної спелеології). Різні дослідницькі та пошукові роботи можна проводити по узгодженню з Парком, УСА чи ЗУРСГС.


Проект таких дверей було розроблено науковим співробітником Площанським П.М. За фінансового сприяння адміністрації НПП двері були виготовлені та встановлені 7.10.2012. Суттєву допомогу у цій роботі надали спелеологи Кострижівського спелеологічно–туристського клубу "Каскад" Анатолій Вічистий та Олександр Кутєпов. Особливо хочеться подякувати за виготовлення дверей Юрі Куперу з Кострижівки.

2012 10 14 3


Під час установки дверей довелось відкопувати вхід в печеру, засипаний в період з 1 по 6 жовтня. Хтось, бажаючи зберегти печеру, засипав вхідний лаз уламками каменів та глиною. Заживо було би похоронено добрий десяток кажанів, що уже злетілись на зимівлю.. Але вчасне розкриття лазу не дало їм загинути. Остаточне закріплення дверей бетоном було здійснене 10.10.2012 працівниками господарського відділу (Головецький Михайло Іванович, Сасанчин Михайло Васильович, Кашуба Ігор Миколайович) та Заліщицького науково-дослідного природоохоронного відділення (начальник Блащук Г. Ю). Керував роботою заступник директора НПП головний природознавець Чубатий В. Д.

2012 10 14 4

2012 10 14 5


Ключ від печери знаходиться в Національному природному парку «Дністровський каньйон».
Тел. 096-816-38-18.

2012 10 14 6

Двері встановлені.

Додати коментар


Захисний код
Оновити